02 XI 2017

godz. 19.00 czwartek (świetlica)

09 XI 2017 EUCHARYSTIA

godz. 19.00  (czwartek)

16 XI 2017

godz. 19.00 czwartek  (świetlica)

23 XI 2017 ADORACJA

godz. 19.00 (czwartek)

30 XI 2017

godz. 19.00 czwartek (świetlica)

Dzisiaj jest: 22 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

razem:195630

Trochę historii:

Początkiem powstania naszej grupy było pragnienie wspólnej modlitwy osób świeckich, którym pomógł odczytać natchnienie Ducha Świętego ks. Tomasz Wilga i we wrześniu 1997 r. powstała grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym. Liderem został Sławek Dymerski.
Pierwsze Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (R E O) w  parafii św. Antoniego odbyły się na wiosnę 1998 r W czerwcu 1998 r. ks. Tomasz Wilga zostaje przeniesiony do innej parafii, a opiekunem wspólnoty zostaje ks. Piotr Sitkiewicz W 2001 r. odpowiedzialni pod przewodnictwem ks. Piotra modlili się o imię dla grupy.

Nasze imię to: Brama Pana

"Oto jest brama Pana, przez nią wejdą sprawiedliwi"
Ps 118,20

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec.........Ja jestem bramą.
Jeżeli ktoś wejdzie przez Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę.

J 10, 7-9

Droga

Podczas spotkań odpowiedzialnych rozeznaliśmy, że Duch Święty wzywa nas do prowadzenia rekolekcji R E O również w innych parafiach. Powstały więc nowe grupy

•  "Wypłyń na głębię" w Parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce,
  •  "Źródło Miłości" w Kadzidle,
  •  "Stół Pański" w Rzekuniu,
  •  "Nowe Jeruzalem" w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce.

Przez trzynaście lat zmieniała się liczebność naszej grupy, wzrastała po rekolekcjach w naszej parafii, malała gdy część z nas stawała się trzonem nowej wspólnoty.
Obecnie siedem grupek dzielenia, gromadzi trzydzieści osiem osób.
Dla każdego z nas bycie we wspólnocie to czas modlitwy, a także to wszystko, co dzieje się w życiu osobistym każdego i w naszych rodzinach.
To nasza historia i historia każdej osoby.
Pan nas gromadzi, jest z nami, zbliża do siebie, błogosławi naszym działaniom, to On nas wspomaga każdego dnia.

Nasi księża opiekunowie: ks Tomasz Wilga, ks Piotr Sitkiewicz, ks. Mirosław Kozłowski, ks. Łukasz Grabowski, ks. Tomasz Chludziński, obecnie ks. Piotr Legacki

Liderzy: Dorota Orłowska, Arek Kruczyk, Ania Wołosz, Krysia Krzyżewska, Elżbieta Tyszka a obecnie Ula Majewska

Co robimy i w jaki sposób?

Skupiamy się wokół, zadań podejmowanych przez wspólnotę.od  października1998 r trwa diakonia

• animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania
  • od października 1999 r. diakonia liturgiczna uczestniczy w oprawie niedzielnej Mszy św. o godz. 20.00, a od 2008 prowadzi Drogę Światła
  • od września 2008 r. diakonia modlitwy wstawienniczej służy  modlitwą po każdej mszy wspólnotowej w kościele, ma również wspólną formację .Od września 2010r posługujemy na mszach "O uzdrowienie duchowe i fizyczne" z ojcem Teodorem .
  • od 2008 r. staramy się udostępnić naszą bibliotekę całej parafii
  • od 2003 r.(grudzień) prowadzone jest w parafii Różańcowe Jerycho, włączyła się również nasza grupa powstała więc diakonia
  • od 2009 r. formuje się diakonia adoracji Najświętszego Sakramentu
  • od września 2010 posługujemy na Mszy św. o uzdrowienie fizyczne i wewnętrzne z ojcem Teodorem Knapczykiem