LIPIEC

I REKOLEKCJI

Dzisiaj jest: 17 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Trochę historii:

Początkiem powstania naszej grupy było pragnienie wspólnej modlitwy osób świeckich, którym pomógł odczytać natchnienie Ducha Świętego ks. Tomasz Wilga i we wrześniu 1997 r. powstała grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym. Liderem został Sławek Dymerski.
Pierwsze Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (R E O) w  parafii św. Antoniego odbyły się na wiosnę 1998 r W czerwcu 1998 r. ks. Tomasz Wilga zostaje przeniesiony do innej parafii, a opiekunem wspólnoty zostaje ks. Piotr Sitkiewicz W 2001 r. odpowiedzialni pod przewodnictwem ks. Piotra modlili się o imię dla grupy.

Nasze imię to: Brama Pana

"Oto jest brama Pana, przez nią wejdą sprawiedliwi"
Ps 118,20

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec.........Ja jestem bramą.
Jeżeli ktoś wejdzie przez Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę.

J 10, 7-9

Droga

Podczas spotkań odpowiedzialnych rozeznaliśmy, że Duch Święty wzywa nas do prowadzenia rekolekcji R E O również w innych parafiach. Powstały więc nowe grupy

•  "Wypłyń na głębię" w Parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce,
  •  "Źródło Miłości" w Kadzidle,
  •  "Stół Pański" w Rzekuniu,
  •  "Nowe Jeruzalem" w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce.

Przez trzynaście lat zmieniała się liczebność naszej grupy, wzrastała po rekolekcjach w naszej parafii, malała gdy część z nas stawała się trzonem nowej wspólnoty.
Obecnie siedem grupek dzielenia, gromadzi trzydzieści osiem osób.
Dla każdego z nas bycie we wspólnocie to czas modlitwy, a także to wszystko, co dzieje się w życiu osobistym każdego i w naszych rodzinach.
To nasza historia i historia każdej osoby.
Pan nas gromadzi, jest z nami, zbliża do siebie, błogosławi naszym działaniom, to On nas wspomaga każdego dnia.

Nasi księża opiekunowie: ks Tomasz Wilga, ks Piotr Sitkiewicz, ks. Mirosław Kozłowski, ks. Łukasz Grabowski, ks. Tomasz Chludziński, ks. Piotr Legacki, ks. Krystian Urbanek, a OBECNIE diakon Marek Spiżewski.

Liderzy: Dorota Orłowska, Arek Kruczyk, Ania Wołosz, Krysia Krzyżewska, Elżbieta Tyszka, Urszula Majewska, a obecnie Jagoda Prusaczyk

Co robimy i w jaki sposób?

Skupiamy się wokół, zadań podejmowanych przez wspólnotę.od  października1998 r trwa diakonia

• animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania
  • od października 1999 r. diakonia liturgiczna uczestniczy w oprawie niedzielnej Mszy św. o godz. 20.00, a od 2008 prowadzi Drogę Światła
  • od września 2008 r. diakonia modlitwy wstawienniczej służy  modlitwą po każdej mszy wspólnotowej w kościele, ma również wspólną formację .Od września 2010r posługujemy na mszach "O uzdrowienie duchowe i fizyczne" z ojcem Teodorem .
  • od 2008 r. staramy się udostępnić naszą bibliotekę całej parafii
  • od 2003 r.(grudzień) prowadzone jest w parafii Różańcowe Jerycho, włączyła się również nasza grupa powstała więc diakonia
  • od 2009 r. formuje się diakonia adoracji Najświętszego Sakramentu
  • od września 2010 posługujemy na Mszy św. o uzdrowienie fizyczne i wewnętrzne z ojcem Teodorem Knapczykiem