WRZESIEŃ 2019 r

12-09-2019

19-09-2019

28-09-2019

Dzisiaj jest: 15 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Albin, Nikodem, Roland

Miłość Boga Ojca, łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa i dar jedności

w Duchu Świętym niech będą z nami wszystkimi
!

Cechą miłości chrześcijańskiej jest zawsze konkretność

i wyraża się ona bardziej w dziełach niż słowach,

bardziej w dawaniu aniżeli w braniu.

(Papież Franciszek)

Pan Jezus przebywał po swoim zmartwychwstaniu jeszcze przez czterdzieści dni wśród swoich uczniów pozwalając im doświadczyć swojej bliskości: przypominał o naukach, nakazał głosić Ewangelię i udzielać chrztu; a tuż przed wniebowstąpieniem zapowiedział im przyjście Ducha Świętego. Pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu, na zebranych w wieczerniku apostołów, zstąpił Duch Święty.

Wspólnota „Brama Pana”, tak jak apostołowie, zgromadziła się w przeddzień Zielonych Świątek w swoim wieczerniku, czyli w naszym Kościele i oczekiwała na przyjście Ducha Świętego. Była uroczysta Msza Święta i nowenna do Ducha Świętego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. W taki sposób nasza wspólnota rozpoczęła świętowanie swojej 22 rocznicy powstania.

Przez te lata staraliśmy się wypełniać wolę Pana Jezusa. Wsparci Duchem Świętym nieśliśmy naukę Jezusa wśród naszych parafian, ale również i poza parafią chociażby poprzez Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, czy poprzez spotkania wspólnotowe. Ważnym elementem życia wspólnoty jest comiesięczna Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Dwa razy w miesiącu spotykamy się na wspólnotowej modlitwie Słowem Bożym. Posługiwaliśmy naszym bliźnim modlitwą wstawienniczą. W taki sposób poszukiwaliśmy bliskości Pana Jezusa, aby mówić o niej napotkanym we wspólnocie osobom.

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego dziękowaliśmy podczas Mszy Świętej za te wszystkie lata czuwania Pana Boga nad działaniem naszej wspólnoty. Podczas homilii, którą wygłosił nasz opiekun diakon Marek Spiżewski , mogliśmy usłyszeć, między innymi:

„Zesłanie Ducha Świętego jest pełnym miłości dotknięciem Boskiego Pocieszyciela, który sprawia, że nasze serca płoną pełnym blaskiem Bożej Miłości. To dotknięcie Ducha dokonało się też w naszej parafii 22 lata temu, kiedy powstała nasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Brama Pana”, która nieustannie działa dla dobra wszystkich.

Prosimy Cię, przyjdź Duchu Święty, Duchu zmartwychwstałego Jezusa, Duchu żywego Kościoła, Duchu tworzący „odnowionego” człowieka i prowadź nas.”

Zaś  Ks. Proboszcz Zdzisław Grzegorczyk podkreślił, że są to „urodziny i imieniny wspólnoty”.

Nasza wdzięczność dotyczyła okazywanych łask Pana Boga, który postawiał na drodze wspólnoty wspaniałych kapłanów, duchowych opiekunów, liderów, animatorów... Uwielbialiśmy Ducha Świętego w każdej osobie, którą zaprosił na rekolekcje i do wspólnoty.

Dziękowaliśmy za wszystkich, którzy z wiarą i radością podejmowali służbę Bogu i ludziom, prosiliśmy również o nieustanne dary i owoce Ducha Św. oraz o odnowienie charyzmatu powołania w tych osobach.

Niech Duch Święty napełnia nas pokojem, miłością i radością, abyśmy każdego dnia rodzili się dla Boga i do służy drugiemu człowiekowi.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>