LISTOPAD 2019 r

Miłość Boga Ojca, łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa i dar jedności

w Duchu Świętym niech będą z nami wszystkimi
!

Cechą miłości chrześcijańskiej jest zawsze konkretność

i wyraża się ona bardziej w dziełach niż słowach,

bardziej w dawaniu aniżeli w braniu.

(Papież Franciszek)

Nowy rok spotkań rozpoczęliśmy od wspaniałych pielgrzymek, które posłużyły integracji wspólnoty. Na pierwszą zaprosił nas nasz opiekun - diakon Marek. Wyruszyliśmy 7 września, w sobotę rano autokarem w kierunku północno- zachodnim od Ostrołęki. Pierwszym celem pielgrzymowania był Gietrzwałd.

Po przyjeździe szliśmy drogą krzyżową do źródełka, gdzie według wierzeń ludzi,obmycie wodą źródlaną czy też jej picie przynosiło wielu osobom uzdrowienie. Następnie dróżkami różańcowymi udaliśmy się do Sanktuarium na różaniec i Mszę Świętą. W przed dzień uroczystości odpustowych połączonych z archidiecezjalnymi dożynkami w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej było dużo osób odwiedzających Maryję. Nasza pielgrzymka przyłączyła się do modlitwy i krótkiej indywidualnej adoracji. Prosiliśmy Maryję o wstawiennictwo u jej Syna we wszystkich naszych ważnych, ale i codziennych sprawach.

Kolejnym etapem naszej podróży był Stoczek Klasztorny. To tam, u Matki Bożej Pokoju był więziony i przetrzymywany kardynał Stefan Wyszyński. Ksiądz proboszcz opowiedział nam piękną historię powstania klasztoru w Stoczku, sprowadzenia z Rzymu kopi obrazu Matki Bożej „Salus Populi Romani”, który ukoronował Sługa Boży Jan Paweł II. Nasz przewodnik opowiadał nam również o przebywaniu Kardynała na terenie klasztoru wspominając między innymi „Zapiski więzienne”. Mogliśmy także zwiedzić pomieszczenia klasztorne, w których został zakwaterowany Wyszyński po uwięzieniu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i spacer dróżkami po ogrodzie przyklasztornym, zapewne śladami Kardynała sprzyjały chwili refleksji uczestników pielgrzymki.

Na drugą pielgrzymkę udała się delegacja członków Odnowy w Duchu Świętym „Brama Pana” wraz ze swoim opiekunem do Wąsewa na uroczystości odpustowe w dniu 8 września. Co roku w Sanktuarium Matki Bożej Wąsewskiej w Wąsewie odbywa się odpust na święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który w tym roku został połączony z Dożynkami Diecezjalnymi. Pięknym zwyczajem jest przynoszenie przez delegacje wiernych z różnych parafii wieńców dożynkowych. Odnowa w Duchu Świętym wraz z parafią Sanktuarium św. Antoniego również przywiozły swój kosz tegorocznych plonów z naszych ogrodów działkowych, tj. dojrzałe i soczyste owoce i warzywa.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »